Lapsiratsastajien Pohjanmaan hallimestaruushopeaa esteratsastuksessa
Martta Oja-Nisula - Wallenberg Twilight
Suomenhevosten Pohjanmaan hallimestaruushopeaa esteratsastuksessa
Maria Rikala - Mallipoju
Lapsiratsastajien Pohjanmaan hallimestaruuskultaa kouluratsastuksessa
Iida Yli-Nisula - Donnette
Lapsiratsastajien Pohjanmaan hallimestaruuspronssia kouluratsastuksessa
Martta Oja-Nisula - Wallenberg Twilight
Suomenhevosten Pohjanmaan aluemestaruuspronssia esteratsastuksessa
Maria Rikala - Mallipoju
Pohjanmaan pikkucup kouluratsastuksessa, kokonaiskilpailun toinen sija
Martta Oja-Nisula - Wallenberg Twilight
Pohjanmaan suomenhevoscup koulu- ja esteratsastuksessa, kokonaiskilpailun kolmas sija
Maria Rikala - Mallipoju
Pohjanmaan GeePee-cup kouluratsastuksessa, kokonaiskilpailun kolmas sija
Elina Rouhiainen - Nachtgeist
Ponien SM-pronssia kenttäratsastuksessa
Iida Yli-Nisula - Visar
Pohjanmaan joukkueessa hopeaa alueiden välisissä joukkuemestaruuksissa esteratsastuksessa
Iida Yli-Nisula - Donnette
Pohjanmaan pikkucup kouluratsastuksessa, kokonaiskilpailun kolmas sija
Matilda Hakanen - Tempelisa Little Prince
Ponien Pohjanmaan hallimestaruushopeaa esteratsastuksessa
Martta Oja-Nisula - Ruusukiven Laura's Bettina
Ponien ja juniorien Pohjanmaan taitomestaruushopeaa esteratsastuksessa
Martta Oja-Nisula - Ruusukiven Laura's Bettina
Ponien ja nuorten hevosten Pohjanmaan aluemestaruuspronssia kenttäratsastuksessa
Iida Yli-Nisula - Visar
Ponien ja nuorten hevosten Pohjanmaan aluemestaruuskultaa kenttäratsastuksessa
Iida Yli-Nisula - Visar
Ponien ja juniorien Pohjanmaan taitomestaruushopeaa esteratsastuksessa
Iida Yli-Nisula - Visar
Ponien ja juniorien Pohjanmaan taitomestaruuspronssia esteratsastuksessa
Martta Oja-Nisula - Okey
Valtakunnallisen Poni Breeders -kasvattajakilpailun voitto esteratsastuksessa
Eerika Mäki-Paavola - Leafhills Aiden
Nuorten ratsastajien SM-kultaa esteratsastuksessa
Miisa Pulkkanen - Dolanda
Ponien Pohjanmaan hallimestaruuskultaa esteratsastuksessa
Martta Oja-Nisula - Bonni Love
Ponien ja juniorien Pohjanmaan taitomestaruuspronssia esteratsastuksessa
Martta Oja-Nisula - Bonni Love
Valtakunnallinen laatuponikilpailu, toiseksi paras 5-vuotias esteillä
Elina Rouhiainen - Viljam
Viljam oli myös rotunsa paras esteillä.
Valtakunnallinen laatuponikilpailu, kolmanneksi paras 5-vuotias esteillä
Eerika Mäki-Paavola - Leafhills Aiden
Leafhills Aiden oli myös rotunsa paras esteillä ja askellajeissa.
Valtakunnallinen IC-cup, kokonaiskilpailun toinen sija
Kaisa Suomalainen - Bee
Nuorten hevosten Pohjanmaan hallimestaruushopeaa esteratsastuksessa
Marja Rinta-Risku - Hades
Pohjanmaan suomenhevoscup koulu- ja esteratsastuksessa, kokonaiskilpailun kolmas sija
Anna Oja-Nisula - Tutun Jussi
Valtakunnallinen laatuponikilpailu, toiseksi paras 4-vuotias esteillä
Laura Ahola - Viljam
Nuorten SM-hopeaa esteratsastuksessa
Miisa Pulkkanen - Bardot
Nuorten PM-pronssia esteratsastuksessa
Miisa Pulkkanen - Bardot
Nuorten hallimestaruushopeaa esteratsastuksessa
Miisa Pulkkanen - Bardot
Pohjanmaan alueen joukkuemestaruuskultaa esteratsastuksessa
Anna Puska - Virturilla
Mira Hakomäki - Rasant
Saana Pulkkanen - Angelica
Miisa Pulkkanen - Coriana